Noclegi i komfortowe pokoje Kaszuby!

Miasta są pełne rzeczy do zrobienia, a mieszkańcy miast znajdują się zaledwie kilka chwil od jakiejś formy rozrywki, takiej jak sklepy, teatry, restauracje, a nawet parki, żeby wymienić tylko kilka. Jednak tuż za granicami miasta na rozległych polach i farmach wiejskiego Teksasu czeka cały świat rozrywki. Agroturystyka i pokoje Kaszuby to branże wywodzące się z wycieczek po gospodarstwach i pokazów, które od tego czasu rozrosły się i obejmują szeroką gamę zabawnych i edukacyjnych sposobów na wyciągnięcie rodziny z domu – i z miasta.

Czym jest agroturystyka? Prowadzenie farmy lub rancza w którym można wynająć pokoje Kaszuby jako firmy nie jest łatwe. Wśród wielu wyzwań są klimatyczne warunki pogodowe, okresy wegetacji, a nawet siły ekonomiczne. Ale rolnictwo to coś więcej niż biznes; to jest sposób życia. Dla wielu rolników z Kaszub zarówno praktyki rolnicze, jak i same farmy były przekazywane z pokolenia na pokolenie. W związku z tym wielu właścicieli gruntów znalazło kreatywne sposoby na wykorzystanie swojej ziemi w celu uzyskania dochodu, oprócz prowadzenia działalności rolniczej i hodowlanej. Otwierając swoją ziemię dla publiczności, przekształcają ją w cenne miejsce rozrywki na świeżym powietrzu i edukacji rolniczej, aby uzupełnić swoje dochody, lub w niektórych przypadkach stworzyć zupełnie nowe firmy. Łącznie te praktyki są znane jako „agroturystyka z pokojami na Kaszubach”. Chociaż pomysł udostępnienia farmy nie jest nowy, rosnący trend stworzył potrzebę doprecyzowania definicji.

Jak już wiesz agroturystyka to „grunty rolne wykorzystywane do celów rekreacyjnych lub edukacyjnych”. Grunty „muszą być odpowiednie do produkcji roślin i owoców do spożycia przez ludzi i zwierzęta lub do produkcji włókien, kwiaciarstwa, uprawy winorośli, ogrodnictwa, sadzenia nasion lub odpowiednie dla zwierząt gospodarskich/rancza, które są utrzymywane i hodowane dla zysku”. Definicja „celu rekreacyjnego” obejmuje „działania związane z cieszeniem się naturą lub na świeżym powietrzu” i wynajem obejmujący pokoje Kaszuby.