Jakie pióra Waterman wybrać? Wieczne czy kulkowe?

Wieczne pióra Waterman używają atramentu płynnego, dzięki czemu płyną płynniej i wymagają mniejszego nacisku na pisanie. Jeśli prowadzisz dziennik na długie sesje, najprawdopodobniej będziesz mieć mniej problemów ze zmęczeniem dłoni i skurczami, ponieważ pióra wieczne piszą po dotknięciu piórem papieru. Piszą tylko ciężarem samego pióra i nie musisz go naciskać, aby napisać.

Podobnie jak pióra kulkowe w różnych rozmiarach końcówek, możesz kupić wieczne pióra Waterman ze stalówką lub końcówką w różnych rozmiarach, zależnie od stylu. Drobne stalówki są kolejnym krokiem w górę, potem średnie, a następnie szerokie. Możesz nawet uzyskać specjalnie wykonane stalówki zwane kikutami, kursywą lub kaligrafiami. Doskonale nadają się do korespondencyjnego i fantazyjnego pisma ręcznego, ponieważ różnią się szerokością linii w zależności od kierunku, w którym piszesz, bez konieczności uczenia się specjalnych technik pisma ręcznego.

Jedną z najlepszych rzeczy w korzystaniu z piór wiecznych Watermen jest to, że masz setki kolorów atramentu do wyboru. Prawdopodobnie już wiesz, jak wspaniale jest używać różnych kolorów, aby rozjaśnić swój dziennik. Wyobraź sobie, że możesz wybrać jeden z 600 różnych kolorów, aby precyzyjnie dostroić atrament do pióra Waterman. Możesz uzyskać kolory dokładnie dopasowane do tego, co chcesz; możesz uzyskać wodoodporne atramenty, świecić w ciemności, które błyszczą! Większość tych specjalnych atramentów będzie dostępna tylko w postaci butelek, a kolory w pojemnikach z tuszem będą bardziej ograniczone. Naboje są jednak wygodne!