Jak wygląda proces przygotowanie peruki Kraków?

Poznaj rodzaje jakie mogą mieć peruki Kraków, które kupisz w Rokoko Hair Company. Gotowe peruki Kraków są dostępne w sklepach i wysyłkowo. Są to modele uniwersalne, które dopasowują się do poszczególnych głowic za pomocą elastycznego fundamentu lub regulowanych sekcji wokół krawędzi fundamentu. Gotowe peruki Kraków mogą być wykonane z włosów syntetycznych lub ludzkich i są dostępne w wersji maszynowej lub ręcznie wiązanej. Klienci, którzy są gotowi zapłacić więcej za lepsze dopasowanie, mogą kupić pół-niestandardowe peruki, które są ręcznie wiązane na różnych rozmiarach i kształtach fundamentów. Jednak najlepsze dopasowanie uzyskuje się za pomocą peruki na zamówienie. Peruki te, wykonane na podstawie dokładnych pomiarów głowy klienta, są utrzymywane na miejscu za pomocą sprężyn naciągowych lub pasków samoprzylepnych lub mogą być przypięte do istniejących włosów wzrostowych. Fundamenty silikonowe można formować do dokładnego kształtu głowy, dzięki czemu są one utrzymywane w miejscu przez pasowanie przyssawkowe. Peruki wykonane maszynowo są wytwarzane przez tkanie włosów we wątki (wały, które są splecione na jednym końcu w długi pasek). Można je przyszywać w rzędach do podstawy siatki. Kiedy włosy są zakłócone, na przykład przez wiejący wiatr, podkład przechodzi przez włosy. Dlatego takie peruki Kraków są mniej pożądane dla osób, które pod peruką nie mają włosów na porost.

Z drugiej strony ręcznie wiązane peruki z Rokoko z Krakowa nadają bardziej naturalny wygląd, szczególnie jeśli nieco inne odcienie włosów zostaną zmieszane przed nałożeniem na podkład. Ręcznie wiązane peruki zrzucają włosy i muszą być od czasu do czasu naprawiane. Przy odpowiedniej pielęgnacji peruki z ludzkimi włosami zwykle trwają od dwóch do sześciu lat.

Jaki proces muszą przejść włosy zanim staną się peruką sprzedawaną przez Rokoko z Krakowa?

Poniższy opis odzwierciedla wykonanie pełnej, indywidualnie dopasowanej, ręcznie wiązanej peruki z ludzkimi włosami. Wykonanie takiej peruki Kraków zajęłoby od czterech do ośmiu tygodni i sprzedałoby się za około 2000 do 4000 złotych. Przygotowanie włosów:
1. Osoba wykonująca peruki w Krakowie musi najpierw upewnić się, że poszczególne włosy leżą w tym samym kierunku. Odbywa się to poprzez trzymanie małej kiści włosów w dłoni i pocieranie końców między palcem a kciukiem. Końce (niecięte końce) odwracają się podczas wcierania, a ścięte końce (które były bliżej nasady włosów) leżą prosto. Jeśli włosy w gronie biegną w obu kierunkach, należy je obrócić, sortując włosy „zrastające” w jeden stos, a włosy „zrastające” w inny, przed ponownym połączeniem ich w jedną zorganizowaną wiązkę.

2. Bardzo krótkie włosy o długości mniejszej niż 3 cale (7,5 cm) rozdziela się, przeciągając wiązkę przez hackle (szczotkę drucianą) przymocowaną do stołu roboczego. Po włamaniu użyteczne włosy są wiązane w wiązki o dogodnym rozmiarze. Drobny sznurek służy do wiązania wiązek na tyle mocno, aby trzymać je pewnie, ale wystarczająco luźnych, aby umożliwić przesuwanie sznurka podczas mycia włosów.

3. Włosy są dokładnie sprawdzane pod kątem gnid (wszy jajecznych). Jeśli takie zostaną znalezione, są usuwane przez gotowanie włosów w roztworze kwasu octowego i przeczesanie ich za pomocą stalowej maszyny do nitkowania.

4. Każdą wiązkę włosów delikatnie, ale dokładnie myje się ręcznie w misce z gorącą wodą z mydłem zawierającą środek dezynfekujący. Włosy na peruki są następnie kilkakrotnie spłukiwane w czystej wodzie. Wiązki ostrożnie wyciska się w ręcznik i pozostawia do wyschnięcia na wolnym powietrzu lub w piekarniku ustawionym na 80–100 ° C.