Słupki ogrodzeniowe i rodzaje ogrodzeń

Ogrodzenie z siatki spawanej wyposażone w słupki ogrodzeniowe zyskało na popularności w ciągu ostatnich kilku lat i jest szeroko dostępne od różnych dostawców. Konstrukcja nadaje się do zastosowań, w których przejrzystość, szybkość instalacji i niski koszt są podstawowymi wymaganiami. Patrząc na najpopularniejsze wzory siatek, łatwo założyć, że niewiele jest między nimi do wyboru; na papierze wyglądają prawie tak samo i mają podobne odstępy między drutami, fałdy wzmacniające i rozmiary drutów. Niestety, jest to dalekie od rzeczywistości. Istnieje wiele czynników, które odróżnią ogrodzenie z panelu siatkowego bez słupków ogrodzeniowych, które może zapewnić bezpieczeństwo i długą żywotność od tych, które nie mogą.

Oto kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę, jeśli potrzebujesz spawanego ogrodzenia z siatki wyposażonego w słupki ogrodzeniowe, które pozostanie odpowiednie do określonego celu przez długi cykl życia:

Jakość stali: Wszystkie spawane panele ogrodzeniowe z siatki zaczynają się jako cewki z drutu stalowego. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów stalowych, jakość i trwałość gotowego produktu wynika z zastosowania dobrego materiału i jest to w dużej mierze czynnik procesu produkcji drutu. O ile to możliwe, należy sprawdzić, czy drut stalowy używany przez producenta paneli ogrodzeniowych jest dobrej jakości, aby zapewnić spójność i zgodność ze specyfikacją materiału i tolerancjami.

Średnica drutu (średnica): Sztywne spawane panele ogrodzeniowe z siatki są prawie zawsze sprzedawane z powłoką ochronną pokrywającą drut – czy to wstępnie ocynkowany (ocynkowany przed spawaniem), ocynkowany po spawaniu (GAW), pokryty stopem cynku lub pokryty tworzywem sztucznym. Niektórzy producenci mierzą średnicę drutu po nałożeniu powłoki. Drut o mniejszej średnicy z cięższą warstwą powłoki nie zapewni takiej samej wytrzymałości strukturalnej i odporności na przecięcie jak produkt wykonany z drutu o większej średnicy, mimo że oba będą miały tę samą średnicę.

Powłoka z siatki: Cynk ocynkowany przed spawaniem. Ogrodzenie siatkowe zostanie wyprodukowane z drutu, który został uprzednio ocynkowany powłoką cynkową przed spawaniem. Podczas produkcji każde przecięcie poziomych i pionowych drutów jest przyspawane, tworząc panel siatkowy. Jednak proces spawania skutecznie usuwa warstwę ochronną cynku, pozostawiając drut niezabezpieczony i narażony na korozję dokładnie w punktach, w których musi zachować swoją integralność.

Ocynkowana po spawaniu: Sztywne panele ogrodzeniowe z siatki ocynkowanej z powłoką cynkową wyposażone w słupki ogrodzeniowe po zespawaniu drutów na miejscu są z natury bardziej wytrzymałe niż panele wykonane z drutów wstępnie ocynkowanych. Wytworzone panele są zwykle cynkowane ogniowo w celu pełnego pokrycia powłoki cynkowej. Wadą tego procesu jest to, że wymaga znacznego „puchnięcia” po wytworzeniu w celu usunięcia niedoskonałości powierzchni i ostrych skoków cynku, co zwiększa koszty.