Jak dbać o nagrobki?

W całej historii ludzkości zaznaczaliśmy groby naszych bliskich. Wiemy o tym, ponieważ duża liczba tych markerów wciąż stoi tysiące lat po ich umieszczeniu. Niezależnie od tego, czy jest to stos kamieni, prosty drewniany krzyż, czy wysoka piramida, widzimy dowody tych pomników. Dzisiejsze nagrobki mogą wyglądać na prostsze niż te, które stworzyli starożytni Egipcjanie, ale oni również mogą wytrzymać próbę czasu. Rzućmy okiem na najlepsze dziś opcje na nagrobki.

Opcje stylu jaki mogą mieć nagrobki: Istnieje wiele różnych stylów lub kształtów grobowców akceptowanych przez większość cmentarzy. Zawsze sprawdzaj przepisy przed zamówieniem nagrobka lub skontaktuj się z firmą nagrobkową. Powinny mieć listę lokalnych wymagań.

Jak już wiesz istnieje wiele różnych rodzajów nagrobków, ale jeśli wiesz, że znacznik, który chcesz wyczyścić, to granit i że jest zabrudzony tylko brudem i pleśnią, oto sugestia: Po pierwsze, chroń wszelkie zdjęcia ceramiczne lub brązowe elementy maskujące je i chroń trawę wokół znacznika, przykrywając go gazetami. Następnie zwilż kamień zwykłą wodą. Następnie wymieszaj roztwór 50% zwykłego domowego wybielacza i 50% wody i szoruj kamień, używając tylko szczotki nylonowej lub z włókna (nie używaj niczego zawierającego metal, ponieważ może porysować lub pozostawić fragmenty, które mogłyby uszkodzić powierzchnię granitu) . Pozostaw na 20 do 30 minut, a następnie spłucz czystą wodą. Jeśli nie znasz rodzaju kamienia, zarząd cmentarza lub firma zajmująca się pomnikami może Ci powiedzieć – i zalecić najlepszy środek czyszczący. Wszelkie ścierne lub kwaśne środki czyszczące mogą łatwo uszkodzić nagrobki z oszklonym wykończeniem. W przypadku markerów z brązu dostępne są specjalne zestawy czyszczące (dostępne u dostawców zabytków). Z biegiem czasu znaczna zmiana koloru markera może oznaczać, że wykończenie się zepsuło i konieczne jest profesjonalne wykończenie. Zarząd cmentarza może być w stanie zasugerować, aby ktoś poprosił o wycenę.