Z czego wykonane są stylowe kolie z bursztynem?

Wycena surowca bursztynowego z którego zrobione są kolie z bursztynem różni się od innych surowców mineralnych kilkoma odrębnymi cechami bursztynu: względną miękkością, miejscami występowania oraz właściwościami materii organicznej. Surowy bursztyn z inkluzjami zawsze będzie bardziej wartościowy niż inne, ale ceny surowego bursztynu generalnie są zgodne ze schematem cenowym bursztynu przetworzonego, wymagając od 30 złotych za karat. Dzieje się tak, ponieważ obrabialność bursztynu pozwala na łatwą i tanią obróbkę. Jeśli znajdzie się w morzu, może mieć więcej niedoskonałości, co obniży jego wartość. Bursztyn ma twardość 2-2,5. Oznacza to, że ma mniej więcej taką samą twardość jak twój paznokieć, więc kolie z bursztynu nie są aż tak trwałe.

Jak możesz sobie wyobrazić, jeśli możesz zarysować klejnot paznokciem, stosunkowo łatwo jest go wyrzeźbić i ukształtować za pomocą zwykłych narzędzi, takich jak Dremel, a nawet papier ścierny. Obróbka tego kamienia zazwyczaj obejmuje tylko kształtowanie go w okrągły kształt, aby można go było wykorzystać jako koralik lub kamień centralny w biżuterii. Ta właściwość przyczynia się do powszechnej sprzedaży surowego bursztynu, chociaż nadal można znaleźć bursztyn przetworzony, ma on znacznie mniejszą premię niż inne kamienie szlachetne.

Bursztyn ma długą historię. Zrozumienie tej historii jest kluczem do zrozumienia wartości okazu, ponieważ bursztyn częściowo czerpie swoją wartość z historii. Który kolor bursztynu jest najcenniejszy jeśli chodzi o kolie z bursztynem? Zmienność drzew, klimat i inne warunki, w jakich powstawał bursztyn, powodują zmianę koloru materiału. Ponieważ te atrybuty są specyficzne dla regionu, kolor bursztynu z jakiego wykonane są kolie z bursztynem i pochodzenie zwykle idą w parze. Z tego powodu eksperci zazwyczaj określają bursztyn według regionu, z którego pochodzi.