Architekt wnętrz – rozwój projektowania w Europie

Łączenie architektury wnętrz i architektury:
Ponieważ architektura i architektura wnętrz są ze sobą nierozerwalnie związane, nic dziwnego, że teraz powstają kursy, które łączą je w jedną całość. W rzeczywistości, Architekt wnętrz wyjaśnia, w jaki sposób szczegóły techniczne budowy budynku idą w parze z projektowaniem wnętrz. Biorąc pod uwagę fakt, że oba obszary wymagają dogłębnej znajomości strumienia, a także współpracy z innymi, kurs architektury wnętrz i projektowania stanowi idealną opcję.

Historia architektury wnętrz:
Projektowanie i dekorowanie własnego domu było tradycją, po której pojawiały się liczne cywilizacje od wieków, ale gdzie to się naprawdę zaczęło? Najczęściej ustalaną odpowiedzią jest cywilizacja egipska, której mieszkańcy znani byli z ozdabiania domów pięknymi metalowymi artefaktami, żywymi obrazami, a nawet meblami ze skórami zwierząt. Domy zostały zaprojektowane zgodnie z ich symetrią z innymi domami w wiosce, ze skomplikowanym systemem wodnym przepływającym przez każdy dom. Podobne pomysły zostały włączone przez Rzymian, którzy utożsamiali luksusowy dom ze statusem osoby w społeczeństwie.

Ewolucja przestrzeni:
Ta sama koncepcja ewoluowała w inny sposób w średniowiecznej erze Europy. Powstanie chrześcijaństwa spowodowało powszechne użycie kolorów białego, czerwonego i fioletowego, uproszczonych drewnianych boazerii i podłóg wykonanych z marmuru. Alternatywnie, średniowiecze przyniosło ze sobą ogólne poczucie trzeźwości, tak bardzo, że nawet bogaci i sławni stonowali swój wystrój. Zawód jakim jest architekt wnętrz zaczynał się rozwijać.

XX wiek przyniósł ze sobą wszechobecność urządzeń elektronicznych, takich jak tostery, piekarniki, grille i tym podobne. Stanowiło to nowy problem dla projektantów i architektów wnętrz: w jaki sposób można obliczyć rozmieszczenie przestrzeni kuchennych za pomocą wtyczek elektrycznych, nowość, której nigdy wcześniej nie rozważano? Jednak, podobnie jak sposób postępu architekt wnętrz wkrótce nauczył się planować projektowanie nie tylko kuchni, ale każdego obszaru, który może wymagać mocy elektrycznej. Wraz z postępem technologicznym zmieniły się również upodobania ludzi – minęły czasy ponurej, skromnej kolorystyce wraz z pojawieniem się wyskakujących, jasnych palet kolorów, które rozświetlały każde domowe, biurowe lub wypoczynkowe miejsce, które zajmowali.