Długopisy i pióra wieczne Waterman – jak zachować ich trwałość?

Długopisy i pióra wieczne Waterman mają tendencję do wysychania, szczególnie podczas zimy. W rezultacie stają się niezdolni do prawidłowego działania. Takie sytuacje wymagają wyrzucenia starszego pojemnika z tuszem i zainstalowania nowego na swoim miejscu. Jednak ten nowy wkład również pozostaje podatny na wysychanie w sezonie chłodniczym! Zatem jedynym sposobem uniknięcia tego zjawiska jest przestrzeganie poniższych wskazówek.

· Trzymaj końcówkę pióra wiecznego Waterman w dół. Kiedy nie używasz pióra wiecznego Waterman i musisz trzymać go z dala od stojaka, zawsze nalegaj, aby trzymać go w taki sposób, aby jego końcówka była skierowana w dół. Zapobiegnie to przepływowi atramentu do tyłu i zamarzaniu w miarę upływu czasu.

· Ogranicz korzystanie z pióra wiecznego Waterman. Jednym z powodów, które sprawiają, że atrament długopisu bardzo szybko wysycha, jest to, że często zapominamy zakrywać go zaraz po użyciu. Ponieważ tusz tej różnorodności piór jest zwykle bardziej podatny na szybsze wysychanie, ta nieostrożność jeszcze bardziej pogarsza sytuację. Dlatego nigdy nie zostawiaj niezapisanego długopisu i pióra wiecznego Waterman, gdy go nie używasz.

· Pomaga zanurzenie wosku. Możesz być zaskoczony, wiedząc, że kąpiel woskowa pomaga na pióra wieczne Waterman. Może ona zdziałać cuda także w przypadku długopisu, zapobiegając jego wysuszeniu. Zasadniczo mały otwór na końcu wkładu, w którym kulka jest wkładana do długopisu, składa się z małych szczelin, przez które powietrze może łatwo wchodzić i wysychać tusz. Czasami długopis i pióra wieczne Waterman z nasadką również nie rozwiązują tego problemu, ponieważ luźno dopasowana nasadka nadal zachęca do przenikania przez nią powietrza. Dlatego wysoce zalecane jest zanurzenie końcówki pióra w stopionym wosku na kilka sekund, gdy nie jest używane, i pozostawienie go tak przez jakiś czas. Dodatkowo upewnij się, że poprawnie zakryłeś pióra wieczne Waterman. Następnym razem, gdy użyjesz pióra, delikatne pocieranie usunie wosk z końcówek. Ale wosk w przestrzeniach między otworem do napełniania a kulką pozostanie nienaruszony i zapobiegnie przenikaniu powietrza na pióra wieczne Waterman.