Na czym polega domów, poddaszy ocieplanie Puck?

Dyfuzyjność cieplna mierzy zdolność materiału do przewodzenia energii cieplnej w stosunku do jego zdolności do magazynowania energii cieplnej. Na przykład metale szybko przekazują energię cieplną (zimna w dotyku), podczas gdy drewno jest nośnikiem powolnym. Izolatory mają niską dyfuzyjność cieplną. Miedź = 98,8 mm2/s; Drewno = 0,082 mm2/s. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy materiałów izolacyjnych wpływających na ocieplanie Puck, z których każdy ma inne właściwości i cechy, a każdy nadaje się do różnych części domu. Coraz częściej dostępne są produkty izolacyjne zawierające materiały pochodzące z recyklingu, takie jak wełna, lub w formatach pochodzących z recyklingu, takich jak arkusze polistyrenowe.

Na czym zatem polega ocieplanie Puck? Gazy mają słabe właściwości przewodzenia ciepła w porównaniu z cieczami i ciałami stałymi, dlatego stanowią dobry materiał izolacyjny, jeśli mogą zostać uwięzione. W celu dalszego zwiększenia skuteczności gazu (np. powietrza) można go rozbić na małe komórki, które nie mogą skutecznie przenosić ciepła przez naturalną konwekcję. Konwekcja pociąga za sobą większy przepływ gazu napędzany przez wyporność i różnice temperatur i nie działa dobrze w małych komórkach, w których występuje niewielka różnica gęstości, aby ją napędzać. W materiałach piankowych wpływających na ocieplanie Puck w strukturze występują małe komórki gazowe lub pęcherzyki; w materiałach izolacyjnych, takich jak wełna, w naturalny sposób występują małe, zmienne kieszenie powietrza, które tworzą komórki gazowe ocieplające budynek w Pucku.

Chociaż nie jest to aspekt wydajności termicznej materiału izolacyjnego, Embodied Carbon jest kluczową koncepcją w równoważeniu gazów powodujących globalne ocieplenie podczas produkcji materiału z tymi, które są zachowane przez cały okres użytkowania izolacji. Węgiel ucieleśniony jest zwykle uważany za ilość gazów uwalnianych z zwykle paliw kopalnych i używanych do produkcji energii zużywanej między wydobyciem surowca, poprzez proces produkcyjny do bram fabryki.