Dobry fryzjer męski Warszawa – jaką powinien mieć wiedzę?

Niezależnie od tego, czy pracuje w salonie, spa czy ośrodku hotelowym, odnoszący sukcesy dobry fryzjer męski Warszawa powinien posiadać pięć cech zawodowych. Te cechy to:

– Wiedza na temat skóry i chorób skóry:
– Ostatnie postępy w pielęgnacji skóry skupiają się na produktach, które demistyfikują i upraszczają rutynowe czynności pielęgnacyjne. Ale odpowiednio wyszkoleni kosmetolodzy wiedzą: rzadko są jakieś skróty (w każdym razie te ostatnie) i nic nie zastąpi zrozumienia podstaw.

– Znajomość teorii koloru:
– W przypadku włosów, a zwłaszcza makijażu, kolor może albo poprawić czyjś wygląd, albo go odciągnąć. I to zanim w grę wchodzi oświetlenie. Poznanie odcieni i pigmentacji oraz ich interakcji jest prawdopodobnie jednym z najcenniejszych „narzędzi” na stanowisku pracy kosmetologa.

– Znajomość produktów kosmetycznych i fryzjerskich: Większość salonów w których pracują dobry fryzjer męski Warszawa i salonów spa oferuje linię produktów, których używają i które polecają swoim klientom. Nie tylko sprzedawać te produkty, kosmetolodzy muszą być w stanie określić, jak te produkty działają i czy są odpowiednie dla potrzeb klienta. Jeśli kiedykolwiek istniała kategoria uczenia się, która zmienia się z dnia na dzień, produkty kosmetyczne jakich używa dobry fryzjer męski Warszawa w szczególności trzymają kosmetologów w napięciu.